Dünden Bu Güne

01.12.1961 Malatya Merkez doğumluyum. 1963 yılında ailecek İstanbul'a göç ettik ve o zamandan bu yana İstanbul’da ikamet etmekteyim. 2 kız, 3 erkek olmak üzere 5 kardeşin en küçüğüyüm. İlk ve Orta öğrenimi Şirinevler İlk ve Orta Okulu'nda yaptım. Liseye kaydımı yaptırdım fakat 1. ders sonunda okuldan ayrıldım ve devam ettirmedim.

Okul dönemimin denk geldiği yıllarda siyasal çatışmalar had safhadaydı. Bir yönü seçmem gerekiyordu ve ben Ekmek tarafını seçerek iş hayatına odaklandım. Yıllar sonra karşıma çıkan fırsatı da kaçırınca Liseden mezun olamadım.

03.12.1982 yılında kıymetli eşim ile hayatımı birleştirdim. 20 Eylül 1983'de vatani görevimi yapmak üzere önce Balıkesir akabinde Sarıkamış'a gittim.

10 Eylül 1987'de oğlum Ömer Can, 22 Aralık 1996'da kızım Seda dünyaya geldi.  

Dönüm Noktam

Hayatımı daima en derinden etkileyen olay babamı vakitsiz kaybedişim olmuştur. Babam en azından 25 yaşıma kadar yanımda olabilseydi bugün 1000 kişiye istihdam sağlayacak gücü yakalamış olurdum. Elbette bu günkü konumuma da her daim şükrediyorum. Sigortada 15 kişi, salonlarda yine bir çok kişiye istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bu mutluluğun mimarı ise babamdır. Bana her zaman "veren el alan elden üstündür" demiştir. Ben de babamın nasihatını birebir uygulamaya çalışıyorum.

2001 yılına kadar Serbest Muhasebecilik ve Sigorta acenteliği işini birlikte yapar iken 2001 yılında Muhasebe işini bırakıp tamamen Sigortacılık işine odaklandım ve şirketim Can-Atar Sigorta’yı sektörde saygın bir yere getirdim. Şu anda yaklaşık 3000 müşterisine 15 kişilik bir kadro ile hizmet vermektedir.

2013 yılında güzel bir ortaklık tesis ederek Beylikdüzü’nde Bir Ömür davet salonları adı altında 3 adet salondan oluşan yeni bir işe daha girdim.

Yaklaşık 7 aylık bir firma olmasına rağmen İstanbul’da ilk beşe girecek bir tesis yaptık ve emin adımlarla ilerliyoruz.

Ömrüm boyunca niyet ettiğim her işimde başarılı oldum ve hem kendime hemde etrafıma faydalı oldum.

Yanımda olan herkese saygı ve sevgilerimle.

Cemal ATAR

...